Czy zarękawki mogą być jednocześnie bezpieczne i wygodne

06.06.2018 - 1 min. czytania
Blog

Rynek rękawic ochronnych rozwinął się bardzo. Mniej znanym a równie istotnym elementem bezpiecznego ubioru mogą być zarękawki. Są branże, w których zarękawki od wielu lat stanowią nieodłączny element wyposażenia pracownika. Jednak w wielu gałęziach produkcji wciąż są niedocenianym środkiem ochrony indywidualnej, a przecież zdarza się tam często, że wykonywana praca stanowi istotne zagrożenie nie tylko dla dłoni, ale też dla przedramienia i łokcia. Niestety dostępnych modeli zarękawków jest niewiele, a większość ma cechy pogarszające komfort pracowników.

Zarękawki są problematyczne

Pracownicy często nie lubią pracować w zarękawkach. Wiele osób wskazuje na to, że zarękawki mają na ogół jeden uniwersalny rozmiar i często są za duże, przez co się zsuwają. Dodatkowo jest to kolejna warstwa ubioru. Dla wielu jest to niewygodne, a niektórym jest po prostu za gorąco. Niektóre produkty mogą powodować podrażnienia lub uczulenia.

Cienki, bezpieczny, i dopasowany

Zarękawek ATG® rozwiązuje wszystkie te problemy. Model MaxiCut Ultra 89-5745 to zdecydowanie najcieńszy zarękawek antyprzecięciowy (5 poziom EN388) jaki dostaniemy na rynku. Jest hipoalergiczny i ma akredytację dermatologiczną. Największe wrażenie robi „chłód” jaki pojawia się od razu po założeniu zarękawka na ramię. Oddychalność materiału czuć od pierwszej chwili! Najważniejszą cechą jest elastyczność – zarękawek nie ześlizguje się ani nie uciska. Dzięki dostępności dwóch wielkości, każdy może dopasować właściwy rozmiar. Jeżeli dodamy do tego możliwość jego wielokrotnego prania dostajemy produkt prawie idealny. Dawno nie było w branży BHP produktu, który wywołuje tyle pozytywnych reakcji wśród pracowników.